Industrial mountaineering worker cleaning window outside building.

Mycie okien w wysokich biurowcach i budynkach (ekipy alpinistyczne)

W dzisiejszych czasach coraz częściej możemy obserwować powstawanie wysokich budynków, wykonanych głównie ze szkła. Takie przeszklone biurowce z pewnością wyglądają imponująco – jednak konieczne jest, aby pamiętać o utrzymaniu ich w czystości. O ile mycie okien wewnątrz nie będzie wielkim problemem, jednak wyczyszczenie powierzchni z zewnątrz może spowodować pewne trudności. Konieczne jest więc zatrudnienie ekipy alpinistycznej, która świetnie poradzi sobie z tym zadaniem!

Ekipy alpinistyczne i sprzątające

Do tego zadania potrzebujemy specjalistów, którzy nie tylko znają się na sprzątaniu i pozostawianiu okien w jak najlepszej czystości, bez żadnych smug, ale również mają pozwolenie na prace na wysokościach. Dlaczego jest to takie ważne? Osoby specjalizujące się w pracach tego typu zobowiązane są do uzyskania rozpoznawanych certyfikatów – jednak odpowiedzialność leży również po stronie firmy zatrudniającej tych profesjonalistów, jak i wynajmujących ich usługi. Dlatego też, podczas wyboru spółki, która zadba o umycie elewacji, warto wybrać jak najlepsze rozwiązanie – czyli zdecydować się na takie przedsiębiorstwo, które jest godne zaufania i bez problemu pokaże nam certyfikaty i pozwolenia swoich pracowników. Wówczas zarówno oni, jak i my, jesteśmy bezpieczni – a przede wszystkim, mamy pewność, że specjaliści z ekip alpinistycznych myjących nasze okna wiedzą co robią!

Prace wysokościowe – potrzebne narzędzia

Ważne jest nie tylko to, aby wynajęta przez nas do umycia okien firma zatrudniała osoby posiadające o dpowiednie uprawnienia do prac na wysokościach – równie ważny jest sprzęt, którym posługiwać się może ekipa alpinistyczna! Warto wiec zwrócić uwagę na to, czy specjaliści mają do dyspozycji odpowiednie wyposażenie oraz podnośniki i rusztowania, które pozwolą im wykonać obowiązki.

Horizont Global to firma, której możesz zaufać! Nasi specjaliści z ekip alpinistycznych posiadają uprawnienia i certyfikaty; są także przez nas wyposażeni w najlepsze narzędzia i konstrukcje, które umożliwią im mycie okien. Oczywiście, nie są to jedyne prace na wysokościach, jakie proponujemy – możliwe jest także wyczyszczenie elewacji, kominów czy dachów.