Prace wysokościowe - usługi alpinistyczne

Zajmując się utrzymaniem w porządku i jak najwyższym poziomie estetycznym, należy brać pod uwagę czyszczenie powierzchni na zewnątrz budynku. Oznacza to również dostanie się do trudno dostępnych miejsc. By utrzymać siedziby firm doskonałym stanie wizualnym, takie jak biurowce, hale przemysłowe, czy magazyny, w ramach naszych usług wykonujemy sprzątanie alpinistyczne. Docieramy do powierzchni znajdujących się na dużych wysokościach – nasze specjalistyczne usługi czyszczenia alpinistycznego wykonywane są przez profesjonalistów.

Mycie wysokościowe

Na czym polegają prace wysokościowe?

To jeden z obszarów tak zwanego miękkiego facility management. Świadczymy szereg tych usług na rzecz naszych klientów w ramach zawieranych z nimi zwykle długofalowych kontraktów. Polegają najczęściej na:

 • czyszczeniu całej elewacji,
 • myciu przeszkleń i szyb,
 • profesjonalnym sprzątaniu i odśnieżaniu dachów.

Klient, wiążąc się z naszą firmą kontraktem, otrzymuje zagwarantowany szereg przeróżnych usług, związanych z czyszczeniem powierzchni, które występują na zarządzanym przez nim obiekcie.

Profesjonalna kadra

Wykonanie wszystkich prac na wysokościach powierzamy sprzątaczom alpinistycznym, którzy są odpowiednio przeszkoleni i mają certyfikaty rozpoznawalne w całej Europie – certyfikaty IRATA. IRATA jest międzynarodową organizacją zrzeszającą osoby zawodowo zajmujące się świadczeniem usług z zakresu bezpiecznej pracy na wysokości oraz szkoleniami w tym zakresie. Uprawnienia wydawane przez nią są honorowane praktycznie na całym świecie – nasza kadra sprzątająca posiada takie certyfikaty na poziomie L1, L2 i L3. Są więc przygotowani pod względem merytorycznym i praktycznym do pracy na wysokościach, w dostępie linowym, tj. z wykorzystaniem sprzętu alpinistycznego.

Nasi pracownicy mają aktualne badania lekarskie i ukończone szkolenia bhp. Wszystkie te dokumenty pozostają do wglądu naszych klientów, którzy zamawiają u nas zlecenia dotyczące czyszczenia alpinistycznego. Pod tym względem chcielibyśmy podkreślić, że nasza firma spełnia wszystkie normy prawne w tym zakresie.

Narzędzia wykorzystywane przy pracach na wysokościach

Nasza firma wykonuje usługi na wysokościach w sposób profesjonalny, z wykorzystaniem różnego rodzaju sprzętów, do których zaliczyć możemy:

 • podnośniki,
 • rusztowania,
 • wyposażenie alpinistyczne.

Nasi pracownicy potrafią się nimi doskonale posługiwać, aby dotrzeć do miejsc trudno dostępnych i dokonać tam prac czyszczących i sprzątających. Wszystko odbywa się w najbezpieczniejszych warunkach. Klient może być spokojny, że wypełnia wszelkie obowiązki prawne dotyczące zapewnienia bezpiecznych warunków pracy dla osób pracujących na wysokościach.

Jakie usługi wchodzą w zakres naszych prac na wysokościach?

Oferujemy naszym klientom czyszczenie różnych powierzchni, czy struktur, znajdujących się na wysokościach, w często bardzo trudno dostępnych miejscach. Między innymi nasze usługi mogą obejmować:

 • mycie okien,
 • mycie ścian,
 • mycie dachów,
 • mycie kominów,
 • mycie silosów,
 • czyszczenie wyposażenia obiektów, np. maszyn przemysłowych, regałów i oświetlenia.

Dzięki wysokim kwalifikacjom oraz specjalistycznym sprzętom jesteśmy w stanie wykonać profesjonalny serwis, w niemal każdym miejscu wskazanym przez klienta. Wykorzystujemy najlepsze metody, maszyny i preparaty, które dopasowujemy za każdym razem do rodzaju mytych powierzchni oraz typu zabrudzeń, jakie trzeba usunąć. Preparaty te to chemia wysokiej jakości, która jest skuteczna w usuwaniu brudu, kurzu, zanieczyszczeń atmosferycznych, biologicznych czy drogowych i przemysłowych, ale też nie niszczy ona czyszczonych powierzchni.

Oferujemy: mycie ciśnieniowe i parowe, mycie wodą demineralizowaną, czyszczenie suchym lodem, mycie z użyciem środków chemicznych. Najwyższy standard i bezpieczeństwo to nasze priorytety nie tylko podczas wykonywania różnego rodzaju prac na wysokościach.