LAMPY BAKTERIOBÓJCZE UV-C

Promienie UV-C które emitowane są przez specjalne lampy potrafią w pełni wyeliminować bakterie i drobnoustroje z niemal każdej powierzchni, przywracając pełną sterylność.

Czym są lampy bakteriobójcze?

Lampy bakteriobójcze to idealna metoda dezynfekcji pomieszczeń i przestrzeni, szczególnie w gabinetach kosmetycznych, lekarskich ale i wszystkich tych pomieszczeniach, w którym należy szczególnie zadbać o higienę i bezpieczeństwo przybywających w nich ludzi. Istnieją trzy rodzaje takich lamp: montowane do sufitu, na ścianie oraz wolnostojące, zapewniające dezynfekcje w konkretnie wyznaczonym miejscu.

Dezynfekcja za pomocą lamp UV-C polega zazwyczaj na dwufazowym przepływie powietrza przez komorę dezynfekcyjną – wentylator zasysa powietrze, które przechodzi przez specjalny filtr, a następnie oddawane jest do pomieszczenia pozbawione niepożądanych bakterii. Powietrze które wraca do pomieszczenia jest idealnie pozbawione drobnoustrojów.

 W zależności od zapotrzebowania, lampy takie mogą być zamontowane do ściany lub sufitu oraz mogą być podtrzymywanie przez solidny stojak – wtedy stają się mobilne i dezynfekują wybrane pomieszczenie lub powierzchnie.

Gdzie stosuje się lampy UV-C?

Potrzeba dezynfekcji pomieszczeń jest teraz priorytetem wszystkich pracodawców i właścicieli obiektów. Lampy bakteriobójcze idealnie sprawdzą się w wszelkich ośrodkach zdrowia, przychodniach i gabinetach lekarskich, zapewniając bezpieczeństwo nie tylko lekarzom i personelowi medycznemu, ale również pacjentom i osobom odwiedzającym. Stosowanie takiej formy dezynfekcji skutecznie ograniczy roznoszenie zarazków na zewnątrz lub wewnątrz obiektu, minimalizując zagrożenia. 

Tę metodę dezynfekcji stosuje się również w laboratoriach i aptekach, gdzie zachowanie sterylności jest wysokim priorytetem. Przemysł spożywczy, kosmetyczny czy hotelowy oraz gastronomiczny to tylko niektóre z gałęzi biznesu które również zaopatrują się w takie lampy.

Czy lampy są bezpieczne?

Stosowanie lamp bakteriobójczych w pomieszczeniach pomaga przywrócić sterylną czystość wolną od drobnoustrojów, jednak należy pamiętać aby opuścić pokój podczas przeprowadzania dezynfekcji. Nieoceniona skuteczność tych lamp przywraca sterylność w obiektach które tego wymagają.

Lampy można stosować również miejscowo, jeśli mamy świadomość że dany obiekt mógłby być skażony. 

Nie można również zapominać o regularnym czyszczeniu oraz zmianie żarówek – w ten sposób mamy pewność, że dezynfekcja jest skutecznie przeprowadzana. Jeśli wszystkie podzespoły będą działały prawidłowo, wówczas będziemy mieć pewność pełni bezpieczeństwa. Nasz wykwalifikowany personel pod kontrolą specjalisty technologa pomagają dobrać odpowiedni model i rodzaj lampy oraz miejsce jego zamontowania. Również w kwestii późniejszego serwisu oraz wymiany elementów wspieramy przedsiębiorców.