Tereny zielone

Dbanie o tereny zielone

Myśląc o kompleksowych usługach firm sprzątających, niewielu z nas myśl również o dbaniu o tereny zielone. Być może czyszczenie i sprzątanie utożsamiamy z pomieszczeniami zamkniętymi, a być może o trawnikach, żywopłotach czy kompozycjach kwiatowych myślimy raczej w kategoriach wsparcia specjalistów z zakresu ogrodnictwa. Warto jednak mieć na uwadze, że zatrudniając fachowców, którzy mają za zadanie zaopiekować się Waszymi powierzchniami, możecie poszukać takiej firmy, która będzie odpowiedzialna również za przestrzeń na zewnątrz!

Tereny zielone i opieka nad nimi

Dbanie o przestrzenie zewnętrzne, przylegające do budynku firmy czy placówki, zazwyczaj obejmuje całoroczną pielęgnację. Oznacza to, że niezależnie od pory roku, specjaliści są w stanie zapewnić świetnie wyglądające otoczenie, które już od pierwszej chwili pokażą wysoki standard firmy – w końcu przystrzyżone, zielone trawniki, piękne ukwiecone wejścia do budynków czy też równo przycięte żywopłoty to także wizytówka danej firmy!

Kompleksowe usługi przez cały rok

Wiosna to świetny czas, aby zdecydować się na wynajęcie specjalistów do pielęgnacji terenów zielonych. Warto skorzystać z usług firmy takiej jak Horizont Global – w swojej ofercie mamy zarówno usługi sprzątania, jak i zajmujemy się dbaniem o przestrzenie otaczające budynki.

Dlaczego właśnie wiosna jest świetnym momentem na rozpoczęcie współpracy? Po mroźnej zimie łatwiej będzie zapanować nad zielenią i nadać wymarzony wygląd terenom. Posadzenie gotowych sadzonek, zasianie trawy oraz dbanie o nie na bieżąco sprawią, że w ciągu zaledwie kilu tygodni przestrzeń będzie wyglądała na kompletnie odświeżoną.

Dbanie o tereny zielone od wiosny do zimy

Na wiośnie nasza praca się nie kończy! W lato konieczne jest utrzymanie stworzonego układu roślin, bieżące usuwanie przekwitłych kwiatów, praz regularne nawadnianie. Nie można również zapomnieć o koszeniu trawników. Jesienią warto przygotować grunt na wiosnę (np. zasadzić cebulki kwiatów wychodzących po zimie) i na grabić lub zdmuchiwać opadające żółte liście. Podczas zimy, konieczne za to jest regularne odśnieżanie, które jest także w naszej ofercie.

Szukasz specjalistów, którzy sprawią, że Twoje przes trzenie będą wypielęgnowane? Skontaktuj się z nami – Horizont Global zapewni Ci idealnie wyglądające przestrzenie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz!