MYCIE OKIEN WODĄ ZDEMINERALIZOWANĄ

Jedną z naszych usług jest mycie okien wodą demineralizowaną. Sekret takich prac stanowi sama woda zdemineralizowana, powszechnie dostępna, ale też i taka, którą możemy wytworzyć na obiekcie klienta przy użyciu specjalnych urządzeń do demineralizacji wody, poprzez zastosowanie odpowiednich środków chemicznych.

Czym jest woda zdemineralizowana?

Przez pojęcie woda demineralizowana, osmotyczna czy dejonizowana należy rozumieć wodę, która pozbawiona jest obcych jonów. Dzieje się tak poprzez wielokrotną destylację wody lub przez wymianę jonów wody na jony wodorowe i wodorotlenowe za pomocą dejonizatora.

mycie okien i fasad

Dlaczego do mycia okien wykorzystujemy wodę zdemineralizowaną?

Woda zdemineralizowana powoduje, że przy myciu nie powstają zacieki i plamy. Okna są zabezpieczone na dłuższy czas przed wpływem czynników zewnętrznych: kurzu, piachu, smarów w powietrzu, które przez dłuższy czas są odbijane od powierzchni szklanych. Woda zdemineralizowana tworzy powłokę na szybach, która na długo daje efekt czystych okien dla naszych klientów.

Jak realizujemy usługę?

Usługa mycia okien wodą zdemineralizowaną jest realizowana przez naszą firmę z wykorzystaniem metody teleskopowej. Woda osmotyczna to naturalny środek czyszczący, który przy odpowiednim użyciu pozwala na efektywne czyszczenie powierzchni szklanych. To innowacyjna technika mycia okien, w której woda zdemineralizowana jest aplikowana na powierzchnię szyby pod ciśnieniem, za pomocą lancy podłączonej do specjalistycznej maszyny, którą dysponujemy. Nasz wyciągnik teleskopowy pozwala na czyszczenie okien z powierzchni ziemi do 12 metrów wysokości, bez potrzeby wykorzystywania dodatkowego sprzętu. Jeśli istnieje taka potrzeba, to na obiekcie klienta wykonujemy mycie okien wodą demineralizowaną, używając do tego celu technik alpinistycznych. Dzięki temu jesteśmy w stanie wyczyścić okna także na wysokich obiektach budowlanych, w ten sam sposób, jak w przypadku okien w jedno czy dwukondygnacyjnym budynku.

Za każdym razem usługę mycia okien wodą zdemineralizowaną dopasujemy do indywidualnych wymagań naszych klientów oraz do specyfiki obiektu.

Dlaczego warto wybrać taką metodę na czyste okna?

Skuteczność realizacji usługi czyszczenia okien wodą zdemineralizowaną oraz przedłużenie okresu, w którym okna są czyste, to nie wszystkie czynniki decydujące o tym, dlaczego warto skorzystać z takich prac. Najważniejsze zalety tego systemu to bez wątpienia skuteczność oraz proekologiczny charakter usługi. Woda osmotyczna, czyli woda demineralizowana jest pozbawiona kationów i anionów, przez co wykazuje silne właściwości do absorpcji (pochłaniania) brudu. Bez konieczności użycia środków chemicznych, tylko z wykorzystaniem wody zdemineralizowanej możemy pozbyć się w krótkim czasie zanieczyszczeń z powierzchni szklanych. Krystalicznie czysta woda zdemineralizowana nie pozostawia na oknie smug, zaś wyczyszczona powierzchnia jest mniej podatna na kolejne zabrudzenia.

Wykorzystanie naturalnego środka czyszczącego, a także prostych narzędzi pozwala na osiągnięcie najlepszych efektów i to na długi czas. Szyby pozostają czyste pomimo negatywnego wpływu czynników zewnętrznych, brudzących zwykle przeszklenia czy okna.