ZABEZPIECZANIE POSADZEK

Dlaczego warto?

Zabezpieczenie posadzek przed czynnikami zewnętrznymi, wykonane z pomocą naszej firmy, to najlepszy sposób na wydłużenie żywotności oraz zachowanie estetycznego wyglądu różnego rodzaju podłóg naszych klientów. Dzięki odpowiednim polimerom, za pomocą których konserwujemy posadzki, chronimy ich oryginalną powłokę przed wszelkimi uszkodzeniami chemicznymi i mechanicznymi. Konserwacja wpływa na zahamowanie wnikania ewentualnych zabrudzeń.

W trakcie realizacji prac polegających na zabezpieczaniu i rewitalizacji posadzek nasi pracownicy wykorzystują w miejscu wskazanym przez klienta specjalistyczne maszyny oraz nowoczesne preparaty, dlatego za każdym razem możemy dać Państwu gwarancję najwyższego standardu tego rodzaju usług.

Pielęgnacja i zabezpieczanie posadzek

Jak przeprowadzamy usługę zabezpieczania podłóg i posadzek?

Zanim przystąpimy do wykonania właściwej usługi zabezpieczenia podłogi, najpierw odpowiednio musimy przygotować posadzki klienta do planowanych zabiegów. Wykonujemy więc prace czyszczące, ścierające oraz uzupełniające. Dopiero po ich realizacji możemy przystąpić do wyboru techniki zabezpieczającej podłogę. Dopasowujemy ją do typu i struktury powierzchni. Konserwację podłóg nasza firma z reguły opiera na impregnacji i akrylowaniu.

Warto podkreślić, że zabezpieczanie posadzek jest procedurą złożoną, która wymaga zachowania pewnego reżimu technologicznego i nienagannej wprost czystości w kolejnych etapach procesu. Wysoki standard usług gwarantujemy dzięki wiedzy, umiejętnościom, specjalistycznym preparatom i maszynom, jakie wykorzystujemy przy takich pracach.

Jakie usługi realizujemy?

W ramach zabezpieczania posadzek wykonujemy takie usługi jak:

  • polimeryzacja,
  • krystalizacja,
  • lakierowanie,
  • olejowanie,
  • woskowanie,
  • hydrofobizacja.

Polimeryzacja

W ramach polimeryzacji nakładamy na podsadzkę klienta preparat polimerowy, tworzący nieprzepuszczalną powłokę. Polimer ten ma właściwości utwardzające i antypoślizgowe. Jednocześnie nadaje posadzce wysoki połysk i ułatwia późniejsze utrzymanie jej w należytej czystości. Przy polimeryzacji możemy akrylować podłogi:

  • betonowe,
  • PCV,
  • linoleum,
  • marmoleum,
  • tarkettowe,
  • kauczukowe.
Krystalizacja

Kolejną metodą zabezpieczenia posadzek jest krystalizacja, polegająca na aplikowaniu na powierzchni podłogi środka chemicznego. Zmienia on jej strukturę, powodując utwardzenie powierzchni. Dzięki temu posadzka jest bardziej odporna na uszkodzenia, ma wysoki połysk oraz właściwości antypoślizgowe. Krystalizacja najlepiej sprawdza się w przypadku podłóg:

  • kamiennych,
  • betonowych,
  • z konglomeratu,
  • lastrykowych.
Lakierowanie

Zabezpieczanie podłóg przez ich lakierowanie polega na nałożeniu kilku warstw lakieru, który pozostawia warstwę zabezpieczającą na posadzce. Taki tryb prac jest właściwy w stosunku do podłóg drewnianych. Lakier zabezpieczy powierzchnię podłóg drewnianych każdego gatunku. Służy to zabezpieczeniu przed uszkodzeniami mechanicznymi i chemicznymi oraz przed wilgocią. W Horizont Global w sposób indywidualny dobierzemy sposób wykończenia drewnianych podłóg, tj. połysk, półmat lub mat. Lakierowanie wpływa na stopień poślizgu posadzki.

Olejowanie

Przy olejowaniu podłoga drewniana jest zabezpieczana poprzez nałożenie na nią kilku warstw oleju. Wnika on w strukturę drewna, a impregnacja nie pozostawia na powierzchni żadnych dodatkowych warstw. Dzięki temu podłoga może swobodnie regulować swój mikroklimat, co potocznie nazywane jest oddychaniem drewna. Po impregnacji posadzka staje się bardziej odporna na uszkodzenia, a także ma właściwości antystatyczne. Olejowanie wykonujemy na większości podłóg drewnianych, z wyjątkiem tych, które zawierają węglan wapnia lub krzemionkę.

Woskowanie

Sposobem na zabezpieczenie głównie powierzchni drewnianych posadzek jest woskowanie, które polega na nałożeniu warstwy wosku. Tworzy on wierzchnią powłokę chroniącą przed wnikaniem w podłogę zanieczyszczeń. Działa przy tym antystatycznie, nadaje połysk, zapobiega wnikaniu wody i jednocześnie pozwala podłodze regulować swój mikroklimat, podobnie jak przy olejowaniu.

Hydrofobizacja

Hydrofobizacja to inaczej nadawanie posadzce właściwości hydrofobowych. Zabezpiecza ona podłogi przed pochłanianiem wilgoci i cieczy z otoczenia. Hydrofobizacja polega na nałożeniu na podłogę preparatu wnikającego w strukturę powierzchni lub pozostawia na niej cienką powłokę. Hydrofobizację wykonuje się na różnego rodzaju podłogach m.in. betonowych, kamiennych, ceglanych.