DEZYNFEKCJA - ZAMGŁAWIANIE POMIESZCZEŃ

Dezynfekcja pomieszczeń w dzisiejszych czasach jest podstawą funkcjonowania każdego miejsca pracy – czy to hal magazynowych, czy korporacyjnych biurowców. Zamgławianie jest jedną z najbardziej skutecznych metod stosowanych w branży.

Na czym polega zamgławianie ULV?

Profesjonale zamgławiacze to urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń metodą ULV, czyli ultra low volume, które produkują parę z mikroskopijnymi cząsteczkami biobójczego środka chemicznego, która osiada na powierzchniach w pomieszczeniu i przenika do ich zakamarków.

Specjalne zamgławiacze mają za zadanie rozpylić w powietrze bardzo drobne krople (od 10um do 50um) mgły, która dezynfekuje wszystkie przestrzenie znajdujące się w pomieszczeniu. Jest to sposób niezwykle skuteczny i efektowny, nie wymaga specjalnych wymagań ochronnych ponieważ taka mgła nie jest niebezpieczna dla człowieka. 

Zamgławianie metodą ULV wykonywane jest przez nas za pomocą certyfikowanych, w pełni skutecznych ale i bezpiecznych środków do dezynfekcji. Posiadamy dostęp do najlepszych substancji, które spełniają wszelkie normy i gwarantują pełną dezynfekcję pomieszczeń, zapewniając pracownikom swobodę pracy i ochronę zdrowia.  

Zamgławianie pomieszczeń

Gdzie stosuje się zamgławianie?

Metoda zamgławiania ULV jest na tyle bezpieczna i uniwersalna, że można ją stosować niemal na wszystkich obiektach – zarówno w biurach, do którego codziennie przychodzą dziesiątki pracowników, jak i na halach magazynowych oraz w pojazdach, np. w karetkach. Potrzeba dezynfekcji jest w dzisiejszych czasach nieoceniona – pracodawcy muszą sprostać wysokim wymaganiom stawianych przez rozmaite regulacje prawne. Przypisany do obiektu koordynator dopasuje częstotliwość zamgławiania, a wykwalifikowany technolog dobierze odpowiednie środki chemiczne i profesjonalne urządzenia. Nasze doświadczenie w przeprowadzonych dezynfekcjach pozwala nam przeprowadzić tą usługę na najwyższym poziomie.

Dezynfekcja miejsc pracy

W dobie walki z pandemią koronawirusa, ważne jest zabezpieczenia miejsca pracy w sposób zrównoważony – tak, aby nie było bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia pracownika, ani aby nie utrudniać wykonywania jego obowiązków. Zamgławianie idealnie łączy w sobie te cechy. Metoda ULV opiera się na mgle o niskiej temperaturze, dzięki czemu wiele środków biobójczych zachowuje swoje właściwości.

Generatory mgły specjalista technolog dobiera do rodzaju pomieszczenia – w niewielkich przestrzeniach będą do ręczne generatory, za pomocą którego nasz pracownik rozpyli środek w pomieszczeniu. Na wielkopowierzchniowych obiektach stawiamy profesjonalne zamgławiacze, przypominające armatki – pozwalają one na dezynfekcję w znacznie szybszym tempie. Warto wspomnieć, że mgła powstała z takich rozpylaczy nie pozostawia żadnych śladów na ścianach czy innych powierzchniach, nie wymagane jest również późniejsze wietrzenie pomieszczeń.

Zamgławianie to jednak nie tylko walka z koronawirusem – badania wykazały, że metoda ta poradzi sobie również z innymi wirusami, takimi jak Adenovirus typu 5, Murinenorovirus, a także ze świńską grypą A/H1N1, oraz ptasią grypą A/H5N1. Eliminuje pałeczki gruźlicy oraz bakterie e.coli a także wykazuje pozytywne działania w przypadku dezynsekcji – eliminuje rozmaite insekty: muchy, pluskwy, karaluchy, świerzb oraz roztocza.