OZONOWANIE POMIESZCZEŃ

Ozon jest znany jako trójatomowy tlen. Chemicznie wykazuje on silne działanie ulteniające, dlatego tak chętnie stosowany jest przy działaniach dezynfekujących. Ozonowanie metodą ULV to coraz popularniejsza metoda zapewniania bezpieczeństwa na obiektach.

Czym jest ozonowanie ULV?

Ozonowanie metodą ULV, czyli ultra low volume, to nic innego jak rozpylanie w pomieszczeniu drobnej mgły z ozonem. Odbywa się to za pomocą specjalnych urządzeń, które generują ozon. Taki proces jest szczególnie wskazany przy panujacej pandemii oraz w dobie zagrożenia drobnoustrojami.

Ozonowanie to bardzo skuteczna metoda zabezpieczania pomieszczeń tak, aby pracownicy mogli przebywać w sterylnie czystych pomieszczeniach. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na fakt, że ozon jest naturalnie niebezpieczny dla człowieka, dlatego zalecamy wykonywanie tych działań poza godzinami pracy lub dokładne wywietrzenie przed przyjściem pracowników.

Dzięki metodzie ULV ozon dostaje się do mikroskopijnych przestrzeni, skutecznie usuwając wszelkie niebezpieczne zarazki. Rozpylana drobna mgła osiada na przedmiotach i ścianach zapewniając pełnię higieny. Nie pozostawia jednak zabrudzeń ani zapachu. Polecana jest szczególnie dla alergików oraz w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności (np. w łazienkach), ponieważ wykazuje również eliminowanie pleśni i roztoczy.

Gdzie stosuje się ozonowanie metodą ULV?

W zasadzie nie ma większych ograniczeń co do stosowania tej metody w walce z drobnoustrojami, jednak ze względu na fakt niebezpieczeństwa dla człowieka, szczególnie poleca się go w obiektach hotelowych i pomieszczeniach biurowych, gdzie usługę można przeprowadzić poza godzinami przebywania w obiekcie klientów i pracowników. Specjalne przemysłowe ozonatory stosuje się na halach produkcyjnych i magazynowych, a także w centrach logistycznych. 

Posiadamy duże doświadczenie w związku z przeprowadzonymi wieloma zabiegami ozonowania na różnych obiektach. Potrafimy dostosować sprzęt oraz częstotliwość do obiektu oraz potrzeb właściciela. Nasz dział technologiczny stale szkoli pracowników obsługujących maszyny oraz szuka najlepszych możliwych rozwiązań zapewniających pełne bezpieczeństwo.