CZYSZCZENIE SUCHYM LODEM

W zakładach przemysłowych i produkcyjnych albo wszędzie tam, gdzie działalność odbywa się właściwie w trybie ciągłym, trudno jest wykonać czyszczenie maszyn i urządzeń.

Nasza firma oferuje innowacyjną usługę dla swoich klientów w takiej lub podobnych sytuacjach. Jest nią usługa czyszczenia suchym lodem. Na czym ona polega i co należy rozumieć pod pojęciem „suchy lód”?

Czym jest suchy lód?

Jest to stała forma CO2 o temperaturze ujemnej – minus 79 stopni Celsjusza. Taka substancja jest bardzo skuteczna i zarazem bezpieczna przy likwidacji różnego rodzaju zabrudzeń z dowolnych powierzchni. Suchy lód znajduje zastosowanie w czyszczeniu m.in. maszyn i urządzeń produkcyjnych oraz przemysłowych i zastępuje przy tym środki chemiczne.

Jak wygląda nasza usługa czyszczenia suchym lodem?

Czyszczenie suchym lodem jest to dość specyficzne i innowacyjne rozwiązanie, choć popularne w takich miejscach jak ciężkie zakłady produkcyjne, gdzie występują lakiernie, malarnie czy proszkownie. Bardzo ciężkie zabrudzenia związane z olejami, smarami, których nie można usunąć wyłącznie wodą, nawet gorącą i pod ciśnieniem, ustępują pod wpływem suchego lodu. Suchy lód po kontakcie z czyszczoną powierzchnią zmienia swój stan skupienia na gaz, dzięki czemu zwiększa automatycznie swoją objętość, odrywa zabrudzenia i odparowuje, nie pozostawiając po sobie żadnych dodatkowych powłok.

Do realizacji usługi czyszczenia suchym lodem wykorzystujemy specjalny kompresor. Emituje on pod ciśnieniem drobinki suchego lodu, które z odpowiednią prędkością są wyrzucane na czyszczoną powierzchnię. Dzięki temu ta powierzchnia jest czyszczona.

Czyszczenie z wykorzystaniem suchego lodu odbywa się pod kontrolą naszych pracowników. Mają oni wszelkie uprawnienia z zakresu procedur stosowania techniki oraz zachowania bezpieczeństwa podczas wykonywania tego rodzaju serwisu. Nasz specjalistyczny sprzęt i umiejętności naszych pracowników umożliwiają nam wykonywanie usług czyszczenia suchym lodem zarówno w przestrzeniach zamkniętych, jak i otwartych.

Gdzie może zostać wykonana usługa?

Właściwie nie ma większych ograniczeń w zakresie stosowania trybu czyszczenia powierzchni suchym lodem. Technika ta może być użyta w różnych miejscach i w stosunku do różnych materiałów. Suchy lód nie powoduje zmian w ich strukturze. Materiał bazowy nie jest naruszony, a cząsteczki suchego lodu oddziałują na niego wyłącznie powierzchniowo. Dzięki swym unikalnym właściwościom CO2 w niskiej temperaturze może być aplikowany nawet na urządzenia pod napięciem i wielokształtne formy, bez konieczności ich wcześniejszego demontowania.

Dla kogo taka usługa?

W Horizont Global wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów i proponujemy usługę czyszczenia suchym lodem, która będzie miała zastosowanie głównie w zakładach produkcyjnych i przemysłowych. Wszędzie tam, gdzie klient poprzez swoje zobowiązania i realizację swoich zleceń i terminowość, nie ma możliwości wyłączyć swoich maszyn z obiegu, a potrzebuje je wyczyścić, może wykorzystać naszą usługę czyszczenia suchym lodem.

Przy jej realizacji nie ma potrzeby wyłączania linii produkcyjnych i maszyn ciężkich dla wyczyszczenia uporczywych zabrudzeń. Odbywa się to najczęściej w weekendy, ponieważ dzięki temu mamy dwa dni na wyczyszczenie suchym lodem założonych powierzchni, aby już w poniedziałek klient mógł wznowić produkcję czy na nowo uruchomić swoje maszyny.

Atuty usługi

Usługa jest czysta, ekologiczna, biodegradowalna. Nie ma potrzeby angażowania dużych zasobów do wywożenia odpadów. Wszystko to jest szybkie, precyzyjne i naturalne. Suchy lód pozostaje neutralny względem środowiska, ale efektywnie usuwa wszystkie zabrudzenia. Bez wątpienia prostota, ekologiczność i skuteczność to największe zalety naszej usługi czyszczenia suchym lodem, jako naturalną substancją podawaną strumieniowo na czyszczoną powierzchnię.