Empty warehouse in logistic center,Warehouse for storage and distribution centers.

Zabezpieczanie posadzek i doczyszczanie (np. powierzchni w garażach podziemnych)

Czym charakteryzuje się dobra firma sprzątająca? Z pewnością wyszkolony personel, na którym można polegać, oraz odpowiednie narzędzia to podstawa – w końcu, niezależnie od chęci, nie każda osoba da radę uporać się z wyjątkowo uciążliwymi zabrudzeniami, jeśli nie będzie miał do dyspozycji odpowiednich środków chemicznych oraz narzędzi umożliwiających nie tylko doczyszczenie, ale również zabezpieczenie przed przyszłymi zabrudzeniami i zniszczeniami.

Wyzwania dotyczące dbania o posadzki

Wszelkiego rodzaju powierzchnie podłogowe są szczególnie narażone na zabrudzenia i zniszczenia. Oczywiście, nie mówimy tu jedynie o podłogach w firmach, placówkach edukacyjnych czy sklepach – na zniszczenia narażone są przede wszystkim takie miejsca, w których poruszają się pojazdy, takie jak samochody, wózki widłowe czy inne maszyny. Oznacza to więc, że szczególną uwagę trzeba poświęcić na doczyszczanie i zabezpieczenie posadzek takich, jak na przykład te znajdujące się w garażach podziemnych, magazynach czy dużych warsztatach, w których jeżdżą wszelkiego rodzaju pojazdy.

Doczyszczanie posadzek to nie wszystko!

Podczas wybierania firmy sprzątającej, którą chcecie zatrudnić, konieczne jest zwrócenie uwagi, czy oprócz zwykłego usuwania zabrudzeń, proponuje ona również zabezpieczanie. Może być to np. polimeryzacja, krystalizacja czy woskowanie. Spotkać się można również z olejowaniem, lakierowaniem oraz hydrofobizacją – mnogość procesów pokazuje, jak różne rozwiązania mogą być odpowiednie dla danej powierzchni, w zależności od jej rodzaju, użytkowania oraz największych zagrożeń.

Zabezpieczanie posadzek nie sprawia, że powierzchnie się nie brudzą…

…ale sprawia, że się aż tak nie niszczą! W przypadku zwykłej podłogi, niepokrytej żadną warstwą ochronną, można zauważyć, że zniszczenia spowodowane użytkowaniem wpływają bezpośrednio na surowiec, którym jest np. beton. Dodatkowa warstwa jest również zazwyczaj bardziej przystosowana do czyszczenia – w związku z czym, łatwiej jest doprowadzić do porządku magazyn czy podziemny garaż!

W ofercie Horizont Global proponujemy zarówno czyszczenie, jak i zabezpieczanie posadzek – zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!