Mycie wysokościowe

Prace wysokościowe to nie tylko odśnieżanie dachów.

Z czym kojarzyć się na mogą prace wysokościowe w kontekście usług czyszczenia i sprzątania? Jedną z podstawowych czynności, o jakiej możemy pomyśleć, to odśnieżanie dachów podczas srogiej zimy – ich przeciążenie może doprowadzić do zawalenia, a co za tym idzie – do tragedii. Usługi tego typu to jednak nie tylko odśnieżanie dachów, ale również inne czynności, takie jak mycie okien czy elewacji.

Prace wysokościowe przez cały rok

 W skład usług wykonywanych na poziomi kilku pięter można zaliczyć m.in. mycie okien (szczególnie, jeśli mamy do czynienia z nowoczesnymi, przeszklonymi biurowcami), fasad (również starych i zabytkowych obiektów) oraz kominów i silosów. Dodatkowo, warto mieć na uwadze fakt, że nie trzeba być na zewnątrz budynku, aby przeprowadzać takie usługi. Równie często, są one spotykane wewnątrz, szczególnie w sytuacji, w której musimy zadbać o magazyn, halę lub inny obiekt, którego pomieszczenia mają ogromną kubaturę. Wówczas nie jest to tylko oczyszczenie sufitu czy podtrzymujących go konstrukcji, ale również, na przykład, najwyższych półek regałów lub znajdujących się tam instalacji elektrycznych.

Firmy oferujące prace wysokościowe

Decydując się na skorzystanie z firmy, która ma takie usługi w swojej ofercie, najlepiej zapoznać się nie tylko z ceną i możliwościami, ale także, co szczególnie ważne, z uprawnieniami nabytymi przez fachowców wykonujący ch te zadania. Nie bójmy się pytać o certyfikaty, które uprawniają do wykonywania zadań o profilu alpinistycznym. Takie potwierdzenia pozwolą nam na całkowite zaufanie specjalistom oraz nabranie pewności, że nie działamy niezgodnie z prawem, korzystając z usług firm, które nie mają zezwolenia na prace wysokościowe.

Sprzęt do zadań na wysokości

Warto również sprawdzić, jakie urządzenia i sprzęty wykorzystywane są do przeprowadzania prac czyszczących. W Horizont Global posiadamy m.in. wyposażenie alpinistyczne, podnośniki i rusztowania. Regularnie sprawdzane akcesoria to gwarancja bezpieczeństwa naszych fachowców, a co za tym idzie, komfort w wykonywaniu zadań – dzięki temu, mogą oni skupić się na jak najlepszym czyszczeniu i sprzątaniu z wykorzystaniem środków, które nie niszczą powierzchni.