sprzątanie kompleksowe terenów zewnętrznych

Pielęgnacja terenów zielonych – odśnieżanie, nasadzenia, pielęgnacja trawników

Czym charakteryzuje się zadbana firma lub placówka? Z pewnością czystość jest na pierwszym miejscu. Nieważne czy nasza siedziba to dopiero co wybudowany biurowiec czy może kilkudziesięcioletni budynek – dbałość o czystość, brak jakichkolwiek usterek oraz schludny wygląd to podstawa. Wiele z nas, podczas starania się o odpowiedni stan budynku i wnętrz zapomina jednak o przestrzeni zewnętrznej – a to ona pierwsza rzuca się w oczy, kiedy ktoś odwiedza lub idzie obok naszej instytucji. Warto więc zadbać o odpowiednią pielęgnację terenów zielonych tak, aby móc pochwalić się nasza placówką z każdej strony.

Pielęgnacja terenów zielonych

Jeśli chodzi o odpowiednie zadbanie o trawniki i inną zieleń, musimy pamiętać, że chodzi tu nie tylko o koszenie i sianie trawy lub kwiatów. Ważne jest również grabienie opadających liści podczas okresu jesiennego i zimowego – tak, aby zarówno pracownicy, jak i odwiedzający nie utonęli w zaspach żółtych i brązowych liści, które po czasie zaczną gnić. Dodatkowo, równie ważnym aspektem jest odśnieżanie podczas dużych opadów śniegu. Warto zaznaczyć, że taka usługa zazwyczaj musi być wykonywana “na już” – w końcu wystarczy, że w nocy spadnie ogromna warstwa śniegu, a dojście do drzwi czy wjechanie samochodem na teren naszej placówki o poranku może być utrudniony – dlatego też usługa odśnieżania musi zostać wykonana najszybciej jak się da!

Jak pielęgnować teren latem?

Oczywiście, podczas ciepłych miesięcy, nie ma konieczności odśnieżania, utwardzania błotnistych nawierzchni czy też grabienia i zgarniania liści. Pielęgnacja terenów zielonych polega wówczas głównie na sprzątaniu oraz zamiataniu podjazdów i chodników a także dbaniu o zieleń. Wiele firm (w tym nasza) jest w stanie zaprojektować odpowiednią kompozycję kwiatową i posadzić kwiaty, które utrzymają się kilka miesięcy i będą upiększać naszą przestrzeń.

Skuteczna firma, taka jak Horizont Global, mająca do dyspozycji najlepsze maszyny zapewni odpowiednią pielęgnację terenów zielonych – zarówno latem, jak i zimą!