Deratyzacja

Deratyzacja

W wielu miejscach i firmach, szczególnie takich, które posiadają magazyny przechowujące duże ilości żywności, mogą pojawić się nieproszeni goście, tacy jak myszy i szczury. Problem może narastać szczególnie w okresie letnim, kiedy to wszystkie te zwierzęta bez problemu poruszają się po terenach wiejskich i miejskich szukając pożywienia. Jeśli jednak na stałe pojawią się w naszej siedzibie i niszczą nasze produkty, ich obecność może zahamowąć szansę sprzedaży artykułów spożywczych i bardzo negatywnie wpłynąć na odbieranie danej marki. Jedyna możliwością jest wówczas deratyzacja.

Jak przebiega deratyzacja?

Wiele osób może mieć złe skojarzenia związane z tym procesem. Nie jest to jednak taka sama procedura, jak kiedyś! Najbardziej stereotypowe pułapki, które zabijały gryzonia na miejscu nierzadko pozostawiając plamę krwi, nie są stosowane przez nowoczesne firmy takie jak Horizont Global. Dzisiaj, możliwe jest skorzystanie z np. żywołapek, które nie tylko nie zabiją myszy lub szczura, co zapobiega kontaktowi z krwią gryzonia, która niejednokrotnie może być bardziej szkodliwa niż jego obecność, ale również mają wbudowany czujnik, który poinformuje nas, że szkodnik został złapany.

Nowoczesna deratyzacja

Wspomniane już żywołapki posiadają jeszcze jedną funkcję – możliwe jest połączenie jej z aplikacją na smartfonie, co umożliwi natychmiastową reakcję i pozbycie się złapanej myszy lub szczura.

Nie jest to jednak jedyna możliwość przeprowadzenia deratyzacji. Równie często Klienci decydują się na chemiczne rozwiązanie. Jest to procedura, która, dzięki wykwalifikowanym pracownikom, przebiega sprawnie i dyskretnie. Jeśli chcemy pozbyć się myszy lub szczurów zanim ktokolwiek się o nich dowie, jest to idealny sposób na przeprowadzenie całego procesu. Pracownicy Horizont Global nie zdradzą nikomu, w jakim celu przeprowadzają chemiczne opryski, co pozwoli na niezauważalne wykonanie deratyzacji i pozbycie się problemów.

Pozbycie się myszy, szczurów i innych gryzoni jest konieczne – warto zrobić to jednak w nowoczesny i sprawny sposób wraz z firmą Horizont Global.